Великоднє пастирське послання ієрархів Української католицької церкви в США

Високопреосвященний Стефан Сорока
Митрополит Української Католицької Церкви у США
Архиєпископ Філадельфіийський для Укpаіїнців

Всечеснішому духовенству, преподобному монашеству, семінаристам, нашим дорогим вірним

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Споконвіку було Слово,
і з Богом було Слово, і Слово було – Бог.
З Богом було воно споконвіку.
Ним постало все, і ніщо, що постало, не постало без нього.
У ньому було життя,
і життя було – світло людей (Ів. 1: 1-3)

За звичаєм та приписом у нашій Традиції ми читаємо пролог до Євангелія від Івана (Ів. 1:1-3) під час Великодньої Божественної Літургії в різних мовах. Цей уривок представляє нам відвічне та воплочене Слово та Сина Божого, який об’явив нам Небесного Отця. Хтось може здивуватися і запитати про те, чи є якесь відношення і зв’язок між прологом Євангелії Івана, яке навіть і згадує воскресіння Христове, та величним святом, яке ми святкуємо сьогодні. Так, існує! Основа світлого празника Воскресіння нашого Господа Ісуса Христа полягає у тому, що друга Особа Пресвятої Тройці, Син Божий, який добровільно взяв людську природу, терпів та помер на хресті заради нашого спасіння, повстав із мертвих. Він живий! Він воскрес! Христос, який є творцем і автором життя, не може бути зв’язаний ланцюгами смерті. Як каже Святе Письмо, “його Бог воскресив, порвавши пута смерти, бо неможливо було, щоб вона держала його в своїй владі” (Діяння 2:24). Сам Христос навчає нас про себе: “Я – воскресіння і життя” (Ів. 11:25). Воскресіння – це Його ідентичність. Це є те, ХТО Він є.

Привітання “Христос воскрес!” та “Воістину воскрес!” буде чути з усіх куточків світу. Це найкраща і напевно найбільш ігнорована вістка для світу. Саме так було у час коли вперше було сповіщено Великоднього ранку і продовжується навіть і сьогодні. Христос воскрес! Чи ви особисто вірите, сумніваєтеся чи відкидаєте це? Христові апостоли мали певну трудність сприйняти цю вістку, “Побачивши його, вони вклонилися йому; а деякі сумнівалися” (Мт. 28:17). Навіть коли вони Його побачили, далі сумнівалися в цьому. Скільки разів ми розважали і повірили що Ісус Христос направду присутній у Пресвятій Євхаристії коли ми приймаємо Його під час Божественної Літургії?
Причиною сумніву Апостолів був страх. Це страх через боязнь повірити, що Ісус Христос живий після того як вони чули і бачили як Він терпів та помер на хресті. Їхній страх був настільки сильним, що їм взяло доволі довгий час аби збагнути суть цього стердження – Христос воскрес з усіма наслідками. Христове воскресіння знищило владу смерті та звільнило нас від влади смерті. Як святий Павло пише: “А що діти були учасниками тіла і крови, то й він подібно участь у тому брав, щоб смертю знищити того, хто мав владу смерти, тобто диявола, і визволити тих, що їх страх смерти все життя тримав у рабстві” (Єв. 2:14-15).

Своїм воскресінням Христос усунув будь-яку непевність та страх щодо нашої вічності. Він відкрив ворота раю для нас знову. “Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував!” Немає ніякого страху перед смертю, бо вона немає влади над нами. “Де твоя, смерте, перемога? Де твоє, смерте, жало? Жало смерти – гріх, а сила гріха – закон” (1 Кор. 15:55-56). Смерть переможена і ми отримали вічне життя, дійсно існуюче. Це згідно Христової обіцянки, “Я прийшов, щоб мали життя – щоб достоту мали.” (Ів 10:10).

У світле свято Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа, ми запевняємо вас у молитві з побажаннями, щоби не було жодних страхів, переживань та сумнівів у вашому житті. Нехай мир та радість того, що ми всі є учасниками та спадкоємцями обіцянки Христового воскресіння, буде у ваших серцях, родинах та спільнотах! Святкуймо Великдень з відновленим та піднесеним духом віри, надії та любові до нашого Господа! Нехай воскресний Ісус благословить своїми благодатями!

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

+Високопреосвященний Стефан Сорока
Митрополит Української Католицької Церкви у США
Архиєпископ Філадельфіийський для Укpаіїнців

+Преосвященний Павло Хомницький, ЧСВВ
Єпископ Стемфордської єпархії

+Преосвященний Венедикт Алексійчук
Єпископ Чіказької єпархії святого Миколaя

+Преосвященний Богдан Данило
Єпископ Пармської єпархії святого Йосафата

+Преосвященний Іван Бура
Єпископ-Помічник Філадельфійський

+Преосвященний Андрій Рабій (автор)
Єпископ-Помічник Філадельфійський

Великдень, 2018